Życzę Ci więcej ŻYCIA w życiu

file0001493001431
Przychodzi taki moment, że trochę zwalniamy tempo naszego życia i czujemy, że chcemy odpocząć. A tu jeszcze gorący czas biegania za świątecznymi prezentami, ostatnie zakupy lub plany na wyjazd nie ułatwiają nam tego. Zbliża się też koniec roku, a to moment, w którym hamujemy jednak ten pęd i dopada nas refleksja. Ona musi wejść w życie, ponieważ sami robimy jakieś „rozliczenia”, listę kolejnych życzeń na Nowy Rok, więc warto się pochylić nad swoją „listą” chociaż przez chwilę.

Mam dla Ciebie propozycję, jak inaczej zabrać się do swojej listy. Otóż usiądź sobie wygodnie i zrób listę tego, czego brakowało Ci w poprzednim roku, ale nie zapisuj tam rzeczy, tylko umieść tam zupełnie coś innego. Opisz to, czego nie da się kupić za pieniądze!

Co mam na myśli?
Wszystko to, co mamy w życiu za darmo, czyli przyjaźń, czas, uwaga, miłość, energia, szczęście, szczerość, akceptacja, świeże powietrze, słońce, piękno, przytulanie, pozytywne nastawienie do życia, wsparcie, słuchanie, głaskanie, zrozumienie, szacunek, delektowanie się chwilą, wdzięczność, zachwyt nad życiem, itp.
Czego Ci brakowało w tamtym roku i chcesz tego mieć więcej w nadchodzącym roku?
Napisz sobie, od czego zaczniesz. I napisz także, których z tych wymienionych elementów, chcesz od siebie dawać więcej innym.
Zatem zrób dwie listy: jedna – to ta, gdzie piszesz, czego potrzebujesz więcej doznać, a druga: co możesz dawać innym od siebie.

A ja życzę Ci więcej życia w ŻYCIU i żebyś zawsze pamiętał o „prezentach” dla siebie i wiedział, że tego, co najcenniejsze nie da się kupić za pieniądze. To, co najbardziej w życiu wartościowe, nie ma ceny i w żadnym sklepie, nie da się tego kupić.