Zacznij w siebie wierzyć

 Nie wstydzić się siebie. To jest jedyna prawdziwa wolność.

Melania Mazzucco

 

Wielką sztuką jest umieć zdystansować się od tego co było i tego, kim byliśmy kiedyś.Cały czas towarzyszą nam oceny, porównywanie się i poczucie bycia nie dość dobrym.

W wyniku oczekiwań, z jakimi się stykamy od strony rodziców, partnerów, szefów, itd. , zapominamy, że możemy przestać pasować do oczekiwań innych i poznawać siebie naprawdę.

 

To wspaniała umiejętność przestać oceniać.Jednak trudno świadomie wyjść poza rutynę i automatyczne reakcje. Częste wracanie do tego, kim się kiedyś było lub co kiedyś „zrobili” nam inni albo jak bardzo świat jest niesprawiedliwy – powoduje tylko odsuwanie się od naszego prawdziwego kierunku życia.

 

 

Jak przestać robić w kółko to samo, jak w zaklętym kręgu? Kiedy zdecydujesz, by w końcu zrzucić balast i stać się wolnym!

 

Uwierz wreszcie w siebie i powiedz sobie: Taki jaki jestem, jestem Ok! Zaprzestań walk, odrzuć wszelkie urazy, oczyść emocje i postaw na harmonię. Jest czas, by dzięki trudnym doświadczeniom uczyć się co w nas wymaga oczyszczenia i jest czas, by mądrze z tej wiedzy korzystać na drodze własnego rozwoju.

 

 

„CUDA ZACZYNAJĄ SIĘ DZIAĆ, GDY POŚWIĘCASZ PRZYNAJMNIEJ TYLE ENERGII SWOIM MARZENIOM, CO SWOIM OBAWOM” – Richard Wilkins

 

„Kto nie uwierzy we własny rozwój, ten na zawsze pozostanie szarym przechodniem.” – Johann Wolfgang Goethe

 

„Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.”- Marek Aureliusz

 

PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE.

Jeśli sam nie wierzysz w siebie i masz poczucie niskiej wartości, to pewnie spotkasz ludzi, którzy maja podobne odczucia jak Ty.

Mamy tendencję do angażowania się w związki i sytuacje, które wibrują w harmonii z naszymi najważniejszymi myślami, wzorcami i uczuciami.

 

CZY WIESZ, ŻE gdy w dużym pomieszczeniu ustawisz dwa fortepiany i na jednym z nich zagrasz dźwięk C, to po przejściu do drugiego fortepianu zauważysz, że wibruje w nim taka sama struna C.

Podobnie dzieje się z ludzkimi emocjami, myślami i podejściem do życia.

 

Spójrz na swoje otoczenie, jeśli chcesz poznać, jaką energię już do swojego życia „przyciągnąłeś” i na spokojnie zastanów się, jakie są w tej chwili najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Uświadom sobie, że to wszystko jest wynikiem Ciebie z kiedyś – a nie z teraz. Bądź obserwatorem tego, co się wydarza i wyciągaj przydatne wnioski. Potem zacznij poznawać sposoby, metody – jak przepracować w sobie inne podejście do siebie i do sytuacji, w których obecnie jesteś. Wiele dobrego możesz wnieść do swojego życia, jeśli zaczniesz od zmiany sposoby myślenia i zmiany podejścia do siebie. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.

 

„Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania.” – -Brian Tracy

„Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli. Jesteśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmącony, przychodzi szczęście i podąża za nami jak cień.” – Gautama Budda

 

brak wiary w siebie

Zacznij w siebie wierzyć!

1. Wybacz sobie wszelkie „niedoskonałości”.

2. Przestań spełniać oczekiwania wszystkich.

3. Zapytaj siebie, co cenisz w sobie najbardziej.

4. Dostrzegaj swoje małe i duże sukcesy.

5. Skupiaj się na tym, co działa zamiast skupiać się na niezadowoleniu.

6. Dawaj tyle uwagi swoim potrzebom, ile dajesz jej na spełnianie potrzeb najbliższych.

7. Zadbaj o czas dla siebie.

8. Szanuj swoje wybory.

9. Chwal siebie za wyniki swojej pracy.

10.