Gabinet luster – czyli kto jest po drugiej stronie – cz. 1

  Gabinet luster – czyli kto jest po drugiej stronie

 

To tekst pozwalający na chwilę wytchnienia i zatrzymania się w tym bardzo zabieganym świecie. Teraz możesz dać sobie czas na znalezienie kilku inspiracji.

 

„Wstajesz rano, idziesz do łazienki, przechodząc mijasz lustro. Czy zdarza ci się czasem zatrzymać i spojrzeć w nie, czy idziesz w swoim automatycznym rytmie robić to, co zawsze? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co dokładnie mógłbyś dostrzec, gdybyś zdecydował się w to lustro spojrzeć? Kogo byś w lustrze zobaczył? Załóżmy, że zatrzymałeś się i patrzysz w swoje odbicie twarzy w lustrze.

 

Przyglądasz się – zupełnie tak, jakbyś robił to po raz pierwszy w życiu – świadomie, z wnikliwą uwagą, pełen takiego zaangażowania, jakbyś jednocześnie był w jednej chwili zdysocjowany i zasocjowany . I masz swoje 5 minut tu i teraz. Patrzysz w to odbicie i … no właśnie. Może pojawiają się myśli, odczucia i coś zaczyna się dziać? Gdy oddasz się temu, to nawet możesz nie zauważyć, że świat zatrzymał się, a ty masz po raz pierwszy skupioną uwagę tylko na sobie. Wiesz, że za uwagą zawsze podążają emocje i jakaś energia a Ty być może „przebudziłeś się” z codziennego transu. Percepcja jest bardzo specyficznie wyczulona na każde spostrzeżenie, na każdą reakcje – i tę wewnątrz i tę na zewnątrz ciebie. Omijasz czas i przestrzeń, bo faktycznie w tym momencie masz wrażenie, że one nigdy nie istniały. Droga dla Ciebie i do ciebie jest otwarta. Warto to wykorzystać. Jakże różnorodnie można zaczynać dzień, prawda? Tak więc wstajesz rano, idziesz do łazienki, zatrzymujesz się przed odbiciem w lustrze i… być może po raz pierwszy widzisz świadomie. Przestałeś jedynie patrzeć a nareszcie widzisz.

Jesteś sam ze sobą.

Patrząc z ogromną uwagą i skupieniem w spokojnym rytmie własnego oddechu obserwujesz, co się dzieje. Obraz w lustrze reaguje zawsze tak, jak ty.

Robi miny takie, jak właściciel twarzy. Zrobisz grymas – w odbiciu widzisz ten sam grymas. Uniesiesz kąciki ust w lekkim uśmiechu – odbicie „uśmiecha się” do ciebie.

 

Magia lustra czy Magia Człowieka?

Chyba nie trzeba Cię pytać, czy wiesz, że każda Twoja reakcja wywołuje akcję (i to nie tylko w świecie zewnętrznym, także w tobie). Masz specyficzny kod i własny sposób nadawania – jakbyś posiadał taki swój nadajnik indywidualny. Myślałeś, co to dla ciebie konkretnie oznacza i jakie niesie informacje? Jak możesz z tego skorzystać? Gdyby tak ten „poranny epizod” wykorzystać do głębszej refleksji i poszukać kilku istotnych odpowiedzi, to czy nie byłby to przydatny codzienny rytuał?

 

Teraz czas na stronę praktyczną i i realne przećwiczenie. Sprawdź sam. Twoje doświadczenie jest najcenniejszym zasobem, jaki posiadasz. Jeśli chcesz mieć więcej korzyści podam ci kilka ciekawych informacji, jak przeprowadzić doświadczalnie to ćwiczenie a ty zrobisz, co uznasz za stosowne, by bardziej świadomie podejść do tego rytuału i otrzymać wiele interesujących odpowiedzi. I nie będzie tu żadnych „mega” zaawansowanych technologii, jedynie prostota i naturalność. Żebyś jeszcze lepiej zrozumiał o co chodzi i miał zadowalające efekty, przytoczę interesujące zdanie: ”Niczego nie musisz w sobie zmieniać, wystarczy, że przypomnisz sobie, kim jesteś w Istocie”. Najprościej mówiąc wystarczy, że zrobisz przed lustrem łatwą, krótką i prostą analizę przy pomocy odpowiednich pytań, jakie sam sobie zadasz a potem udzielisz jasnych odpowiedzi. No bo kto zna ciebie lepiej niż ty sam?

Koniec części pierwszej, cdn…

 

Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia do swoich problemów czy potrzeb  – Wybierz sesję indywidualną

http://alinawajda.pl/kontakt-2