Czy wykorzystujesz życiowe szanse?

 

 

 

Realia naszej cywilizacji wymagają od nas byśmy byli akuratni i pasujący „ do układanki”, do wyobrażeń świata na nasz temat i własnych wyobrażeń na temat siebie. A najlepiej, abyśmy byli idealni kosztem własnej indywidualności.

Ten obraz i nawyk porównywania się do innych jest kreowany nie tylko przez mass media ale także przez otaczającą nas rzeczywistość. Wpadamy w schematy myślowe, które ograniczają naszą indywidualna ekspresję. W nieprzerwanym strumieniu automatyzmów, starych wzorców i ocen sami siebie blokujemy. Posługujemy się lękowym i szkodzącym nam podejściem obawiając się opinii innych.

Świat pędzi do przodu, a życie przyśpiesza i wszyscy żyjemy w niedoczasie, a Ty teraz zatrzymaj się i daj sobie uwagę.

Zastanów się nad tym, czy myślisz w kategoriach szans i osobistych zmian czy całkowicie oddałeś swoje życie w ręce zewnętrznych struktur i opinii?

Od tego zacznij.

 

1380230_449313421844576_1658188318_n

 

 

Kiedy wiesz, co byłoby Ci naprawdę potrzebne i przydatne, do czego chcesz zmierzać – zdobywasz dystans do obecnej sytuacji, pozwalasz sobie na refleksje i właściwe wyciąganie indywidualnych wniosków.

Dlatego:

Wyjdź poza opinie innych.

Myśl za siebie.

Pytaj siebie.

Szukaj dla siebie w obrębie tego, co na dzień dzisiejszy możesz zrobić i rób!

Rób po swojemu, we własnym tempie!

Pamiętaj przy tym, żeby działać rozważnie i świadomie bez wchodzenia w agresywne czy lękowe reakcje w stosunku do innych czy do siebie.

To, ze jesteś tu, gdzie jesteś to wynik wyborów.

A wybory to Twoja „działka” i tylko Ty możesz teraz dokonać innych.

Na tym polega życie.

To naturalny proces.

 

Jeśli czujesz się przygnieciony swoją rzeczywistością i masz wrażenie, że wszystko dookoła jest nie tak, to najwyższy czas, abyś odpowiedział sobie na 2 istotne pytania:

– Po co uczestniczę w tym „wyścigu” ?

– Czy wykorzystuję wszystkie szanse, jakie mam aby ten stan zmienić?

 

Kiedy kierujemy umysł na szukanie podpowiedzi i zmian, wtedy pojawiają się właściwe okoliczności i szanse.