Ach te kobiety

111111111111

 

Tyle, ile kwiatów na łąkach i w ogrodach świata, tyle zachowań i różnorodności pośród kobiet.

No i jak ma zrozumieć nas mężczyzna?
Jak ma pojąć to, co w nas się dzieje?
Kiedy w związkach dzieje się nie najlepiej, to te pytania dają do myślenia…

Z jednej strony szkoda mi mężczyzn, ponieważ mają karkołomne zadanie, by odgadnąć, co w danym momencie myśli i czuje kobieta, co jej w duszy gra.

 

Drogie Panie – no musimy tu jasno powiedzieć, że same przejawiamy co chwilę inny nastrój i oczekiwania. I jak można nam w pełni dogodzić?

Pracując ponad 20 lat ( w dużej mierze z kobietami) mogę coś o tym powiedzieć. Dlatego kiedy obserwuję kobiety, słucham ich problemów, to pojawiają mi się porównania i mam ochotę użyć pewnych „kategorii”, aby sprawę owego kobiecego zachowania nieco rozjaśnić.
Chodzi mi o bajki i baśnie, które towarzyszyły nam w dzieciństwie ( i dzisiaj one też są obecne pośród tego pokolenia).
Co mam konkretnie na myśli?
Ano to, że gdyby tak się dobrze zastanowić, to postaci księżniczek, dziewczynek, kobiet w tych bajkach wpływają na naszą podświadomość. One są pewnymi prawzorcami (archetypami) zachowań kobiety. Bo gdy dziewczynka dorasta i słucha lub ogląda takie bajki, to czerpie swoje wzorce mimo woli.
I tak sobie myślę, że niektóre kobiety łączą w sobie kilka elementów wziętych jakby w całości z baśni i bajek.
Zatem znam kobiety będące jak:

Sierotki Marysie
Królowe Śniegu
Brzydkie Kaczątka
Dziewczynki z zapałkami
Kopciuszki
Alicje z krainy czarów
Czerwone Kapturki
Calineczki
Królewny Śnieżki
Małe Syrenki
Śpiące Królewny
Piękne i Bestie
Księżniczki na ziarnku grochu
Pocahontas
Pszczółki Maje

A żeby było ciekawiej, to one się wymieniają cechami charakteru i zachowaniami. A dodatkowo to same nie wiedzą, skąd się bierze w nich to, że teraz zachowują się jak Królowa Śniegu a za chwilę jak Brzydkie Kaczątko lub Calineczka.

Piszę o tym dlatego, by pozwolić sobie na dłuższą refleksję nad naszymi zachowaniami. Każde zachowanie ma swoje podłoże, musi z czegoś wynikać, a jak nie zdajemy sobie sprawy z mechanizmów, schematów, w których żyjemy – to jak mamy dostać to, czego pragniemy? Jak mężczyzna ma się domyślać?

Dlatego zwracajmy uwagę na swoje emocje, na myśli i komunikujmy się przejrzyściej z naszymi mężczyznami. Nie zmuszajmy ich do tego, aby cały czas musieli się domyślać. I przestańmy „karać”, że się nie domyślili.Tak nie zbudujemy żadnego spełnionego związku a będziemy tylko niszczyć.

Kochane kobiety – bierzmy pod uwagę fakt, że żaden mężczyzna nie mieszka w naszej głowie i nie ma szans domyślić się, co czujemy i co dzieje się w nas naprawdę. Więc zanim się zaczniecie złościć albo smucić – przypomnijcie sobie to, że nosimy w sobie tak wiele wzorców i oczekiwań, i że same do końca możemy nie wiedzieć, o co nam chodzi. Zatem jak mogą domyślić się oni? Dajmy naszym panom szansę, otwierajmy się na wymianę myśli jeśli pragniemy porozumienia, bliskości i miłości.

 

Jeśli pragniesz więcej wiedzy dla siebie i chcesz poznać swoje mocne strony a zarazem budować szczęśliwe relacje – zapraszam na Warsztat – KOBIETA PEŁNA MOCY” – to są 2 części po 2 dni.