Życie ma dwie strony medalu

medal-1512895

Życie oferuje nam wiele różnorodnych doświadczeń. Daje „lekcje” i uczy nowych wyborów.

Na ile z tego korzystamy?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że życie ma zawsze dwie strony medalu. Zarówno radości, jak i utrapienia trwają tyle, aby pozwolić nam wziąć swoje „lekcje”.
Więc nie oczekuj tylko jednego bieguna – bo to niemożliwe – nic się nie nauczysz i nigdzie nie zajdziesz.

Oczekiwanie na ten jeden, ten „dobry” biegun zabiera gebokie doswiadczanie JAKOŚCI życia samego w sobie. Nie masz porównania, nie umiesz doceniać, nie masz się czym zachwycać. Nie masz w końcu być za co wdzięczny.

Życie to ciągły balans a nie jakaś „stała” rowno-waga, o której napisali w bajkach.

Oj, jak byśmy chcieli tego, żeby było „po równo”. Ale nie jakieś tam życiowe równo, tylko po naszemu, wedle naszego widzi mi się. Adidas Yeezy Boost 350 Homme Wedle naszej iluzji, że życie jest jedyną i niezmienną stałą po to, abyśmy czuli się bezpiecznie. Stanie w miejscu nikogo nie rozwija i nie jest budowaniem bezpieczeństwa. Jest więzieniem.

Mimo że dobrze wiemy, że jedyną stałą we Wszechświecie są zmiany. I choć to zdanie wielu z nas powtarza, to niewielu pojmuje jego wartość. Więc co byśmy sobie nie myśleli, i jakbyśmy bardzo chcieli, żeby po naszemu było – to tak się nie da. My co chwile potykamy się o zmiany szukając „złotego środka”. A jeśli go nie ma i równowagi nigdy nie znajdziesz, to co zrobisz? Obrazisz się na życie? Zaczniesz tupać nogami jak krnąbrne dziecko?

Nie.

Wychodzi na to, że się nie da i donikąd taka postawa nie prowadzi. Z pewnością nie ma nic wspólnego z dorosłą odpowiedzialnością za siebie.

Bierz więc od dziś swoją naukę i przestań walczyć ze wszystkim! Pojmij zasadę balansu. Adidas Ultra Boost Uncaged France Tylko podczas balansu doświadczasz życia, doświadczasz siebie.Poznajesz miłość i cierpienie. Uczysz się wybierać i pokonujesz własne słabości, żegnasz się z przeszłymi zmartwieniami na rzecz nowej przyszłości.
Przeszłości już nie ma a przyszłość tworzysz właśnie teraz – podczas owego balansu.

Jak możemy swoje teraz wykorzystać najlepiej? Musimy brać udział w życiu i poznawać swój balans. Przechodź płynnie z jednego w drugie.
Życie wymaga od Ciebie, abyś był obecny w nim. Nie można być tylko na jednym biegunie i nazywać to równowagą.
Poszukując tylko równowagi nigdy jej nie znajdziesz i będziesz nieszczęśliwy.

Odważ się zaakceptować życie w całości i nie bój się balansu.

Linoskoczek przechodzi nad przepaścią nie poprzez utrzymywanie równowagi. On idzie dzięki temu, że balansuje raz w jedną, raz w drugą. Byłoby niemożliwe to przejście, gdyby stał i chciał utrzymać równowagę. Donikąd by nie zaszedł. Nie przeszedłby na drugi brzeg.
Poszukuj więc swojego „środka” balansu i przestań wierzyć w bajki, że będzie Ci dana tylko jedna strona medalu.
Nie uganiaj się usilnie za nią.
Kiedy odpuścisz – balans sam Cie zaprowadzi do celu.