Twoje pytania

Wiele razy w życiu , gdy trzeba dokonywać wyborów czy ocenić punkt, w którym się jest-warto skorzystać z zadawania sobie mądrych pytań, bo odpowiedzi na te właśnie pytania często pomagają podejmować skuteczne działania. Warto się na chwilę zatrzymać i zadać swoje pytania a odpowiedzi sie pojawią.

Będą Twoje. Osoby, które wiedza, jak istotna role odgrywa w życiu inwestycja we własny rozwój osobistych umiejętności maja wielokrotnie lepsze wyniki w uzyskiwaniu zamierzonych celów.

 

Znalazłam kiedyś tekst w internecie : „Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnia życia w każdej minucie każdego dnia.” – i sądzę, że zawiera całą kwintesencję i sposób podejścia do tego, co i po co robimy oraz czego oczekujemy. Im więcej o sobie wiesz, im bardziej świadomie obserwujesz siebie, jesteś uważny – tym szybciej osiągasz spójność, spokój i to, czego pragniesz. Tylko kto ma czas lub odwagę, by zaglądać do takich zakamarków?

 

Są osoby, które nie lubią lub boją się zaglądać do ciemnych piwnic ich „słabych” stron – myśląc, że są oplecione lepkimi , trującymi pajęczynami i kryją cos, co można na wiele sposobów oceniać.Chociażby to, że jacyś tam są ( no, na pewno „źli”, nie tacy, „jak trzeba” , bo maja przyklejone etykiety na swój temat) i to właśnie najczęściej blokuje chęć, by poznać siebie. Dlatego najczęściej ci, co wolą nie poznawać swoich możliwości i ograniczeń – zabierają sobie szansę wzmocnienia „słabych” stron.

 

A co jeśli tylko „strach ma wielkie oczy” ?

A co jeśli wyprawa po skarby do tej króliczej nory jest największym uwolnieniem dla ciebie a ty uzyskasz więcej niż ci się wydawało?

Może uda ci się wreszcie w pełni zrozumieć, jakie „etykiety” nadane ci przez innych są już zbędne w twoim życiu, a także znajdziesz i te, które sam sobie nieświadomie nadałeś i dzięki temu wglądowi odkryjesz chwile, w których żyłeś czymś, co w ogóle jest ci obce albo zdewaluowało się już dawno.

1 thought on “Twoje pytania

  • Dzień dobry

    Przypadkiem trafiłem na tą stronę, ale po przeczytaniu tych kilku zdań o jakże ciekawym tytule „Mądre pytania” z przykrością muszę stwierdzić, że nie ma tu żadnego mądrego pytania i tym bardziej mądrej odpowiedzi.
    Już same porównanie „królicza nora” daje do myślenia, że mamy do czynienia z czymś nierzeczywistym.
    Zastanawiam się też nad pojęciem „pełni życia” w Pani rozumieniu, czy mogę prosić o wyjaśnienie tego terminu? Może się mylę ale mam wrażenie, iż ten cały coaching to taki lep na naiwnych, który w istocie jest dochodowym biznesem.
    Zastanawiam mnie również skąd w tytułach Pani szkoleń i warsztatów jest tyle terminów zaczerpniętych ze wschodu? Czy u podstaw Pani wiedzy leży buddyzm i taoizm? Pozdrawiam, Piotr

Możliwość komentowania jest wyłączona.