Twój sukces to Ty

Wszystko zaczyna się od Ciebie, czy się z tym zgadzasz czy nie.

Obecna wiedza z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego, pracy umysłu na poziomie świadomym i podświadomym jasno pokazuje, jak wiele w życiu człowieka zależy od znajomości jego wartości, sposobu myślenia, komunikowania się i reakcji emocjonalnych.

 

Ten zestaw wpływa na większość tego, co robimy lub nie robimy, od czego uciekamy, co sabotujemy a co autentycznie osiągamy. Bez względu na to, czy robimy to świadomie czy nie – zawsze ma to wpływ na naszą codzienność.

Wszystkie obecne przekonania maja związek z tymi, jakimi „karmiono” nas w okresie dorastania i teraz, gdy jesteśmy w okresie „produkcyjnym” – jawią się bardziej lub mniej widocznie w postaci sukcesu lub jego braku.

 

Wyrazem ograniczających przekonań są bardzo często słabe wyniki w pracy, toksyczne relacje czy problemy ze zdrowiem lub z osobistymi działaniami i decyzjami.

Mówiąc kolokwialnie – albo sukces albo upadek ( są jeszcze wersje „przetrwalnikowe” – do czasu – czyli coś w stylu „dobra mina do złej gry”).

Przez lata pracy indywidualnej i grupowej oraz podczas obserwacji własnego życia – stwierdzam, że to właśnie owe przekonania, oceny, opinie, schematy, jakie wynieśliśmy ze środowiska (dom, szkoła i wczesne autorytety) bardzo mocno wpływają na nasz sukces lub jego brak. To one meblują nasze życie czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

Ten proces rozgrywa się niemal w każdej dziedzinie życia – począwszy od poznania siebie, poprzez związki, prace, rodzinę aż do opinii na temat pieniędzy, bogactwa i posiadania w ogóle.

 

 

Co możesz uzyskasz, gdy te sabotujące schematy zostaną przez Ciebie zdefiniowane i wymienione na takie, które Cię wspierają i dają codzienną dawkę motywacji?

Jak może zmienić się Twoje życie, gdy wzmocnisz swoje tzw. „słabe” strony?

 

Teraz czas na kluczowe pytanie: jak można, w sposób łatwy, odkryć te blokujące przekonania i co dalej z nimi robić?

 

 

By dokonać wymiany hamujących, negatywnych schematów – najpierw je trzeba wydobyć na powierzchnię. W tym celu warto zacząć od dokończenia pierwszą myślą takich stwierdzeń, jak np.:

 

– życie jest…

– praca z ludźmi jest…

– moje nastawienie jest…

– ja jestem…

– pieniądze są…

– bogaci są…

– moje wyniki pracy są…

– moje emocje są…

Itd., itd.

 

Jeśli podczas opisywania pojawiają się negatywne skojarzenia czy określenia – to mamy już początek programu, który być może blokuje lub sabotuje oczekiwane wyniki .

 

 

To tylko krótki wstęp do pracy z blokującymi „programami”. Wszystko, co nas blokuje trzeba zdefiniować i rozwiązać poprzez pracę odpowiednimi metodami.