Pytania do życia

właściwa Ksiazka_Portret_-kopia

Moja książka pt. „Pytania do życia” i ukaże się 16 marca. Będzie dostępna we wszystkich księgarniach w Polsce dzięki wydawnictwu Edipresse. Czytając zawarte tam informację, wiedzę i ćwiczenia nauczysz się pomagać sobie w najtrudniejszych chwilach swojego życia. Na 360 stronach umieszczona jest ogromna ilość wiedzy i wskazówki jak tę wiedzę zastosować w praktyce. Dodatkowo do dyspozycji są specjalnie wyselekcjonowane ćwiczenia i miejsce na osobiste odpowiedzi każdego czytającego. To wszystko pomaga  łatwiej i w zgodzie ze sobą odnajdować  życiowe odpowiedzi i zainspirować do nowych decyzji. Treści tam umieszczone mają za zadanie budzić narzekaczy i maruderów dając im niezłego  „kopa”, a znając mentalność naszego narodu, będzie to ciekawe studium ludzkich reakcji na życiowe wyzwania i inny sposób myślenia (jaki tam zaprezentowałam). Nie ma gdzie uciec przed sobą – więc po co uciekać. Czas wyjść sobie na spotkanie!  Trzeba stać się odważnym i żyć, bo marnować życie umiemy ale cieszyć się nim i zachwycać tym, co mamy, to już nie bardzo. 

Treści  w II części książki są naprawdę wyzywające. Trzeba będzie wyjść poza ograniczające przekonania i przestarzałe osądy – a nie każdy jest gotowy porzucić swoje „racje” na ścieżce do samopoznania. Tu będzie czekał na wiele osób ciekawy test! Ci, co są gotowi do zmian zainspirują się gorąco do swoich prawdziwych decyzji z zgodzie ze sobą i bez lęku a z mądrym podejściem pójdą w wymarzonym kierunku. Maruderzy i narzekacze pozostaną pewnie w swoich osądach, bo i tak niczego nie chcą zmienić na lepsze. W każdym razie – wiedzy wystarczy dla każdego! Będzie to książka, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było, dlatego ciekawa jestem reakcji.

Skąd pomysł na taka książkę?

Idziemy swoimi drogami napotykając wiele wyzwań. Nie zawsze umiemy sobie sami radzić z życiem. Szukamy rozwiązań i pragniemy dobrych odpowiedzi na życiowe pytania. Ja także szukałam przez lata swoich odpowiedzi i wiem, jak zadawać sobie najważniejsze życiowe pytania, aby odpowiedź była dobrą wskazówką w gąszczu problemów i codziennych wyzwań. Dobre pytanie ma w sobie błogosławieństwo i niesie w sobie już pól rozwiązania. 

I tak powstałą książka, która wkrótce zagości w Waszych domach. Jak wspominałam, składa się z dwóch części, i każda z nich ma swoisty charakter. Część pierwsza prowadzi przez budzenie świadomości i jest taką „latarką” wskazującą najważniejsze obszary naszego życia, w których zachodzą zmiany. Są tu ćwiczenia, pytania i podpowiedzi kierujące uwagę Czytelnika w stronę jego życiowych rozwiązań i kroków wiodących do większego spełnienia.

Druga część jest tylko dla osób z otwartym na nieszablonowe podejście umysłem. Pisze tam o astrologii i jej najgłębszej sferze, która nie ma nic wspólnego z jarmarcznymi horoskopami w gazetach. Więc jeśli szukasz naprawdę nowych wskazówek i lepszych odpowiedzi – ta część zaspokoi jeszcze bardziej Twoje oczekiwania i wniesie nowy rodzaj wiedzy do Twojego życia. Ta wiedza spowoduje, że już nigdy tak „płasko” nie będziesz patrzył na świat i ludzi. Zrozumiesz procesy i zachowania swoje i innych. Staniesz się bardziej wolny.

Oto mały fragment: „Od zarania dziejów człowiek poszukiwał wskazówek, pytał i pragnął wiedzieć więcej. Spotykał innych i marzył o szczęśliwym i spełnionym życiu. Zawsze chciał doznawać bliskości i miłości oraz poznać sens swojego życia.
To naturalne, że zadajemy pytania i pragniemy wiedzieć więcej, bo to dzięki temu pozbywamy się lęków – stajemy się spokojniejsi i szczęśliwsi, a nasze działania przynoszą zamierzone efekty. Wiedza nas uwalnia od lęków i czyni otwartymi na doświadczenia, przy okazji poszerzając każdy rodzaj naszej inteligencji.
Obok rodzajów inteligencji, które ułatwiają człowiekowi dostęp do jego potencjałów, istnieje także inteligencja głębi, bez której trudno mówić o samoświadomości, najcenniejszych wartościach czy spełnieniu, nie wspominając o odpowiedziach na pytania o sens życia. No bo jak chcesz poznać siebie w pełni bez intuicyjnego oglądu? Bez dotarcia do najgłębszych obszarów własnej osobowości, które posługują się specyficznym językiem, nie możemy uzyskać całości obrazu, a jedynie wyrwany element ego.
W obszarze niezwyczajnych poszukiwań królują archetypy, symbole i metafory – tak przemawia do nas nasze wnętrze. Podświadomość zna tylko taki język i towarzyszy on nam od wieków. To taki głos jedności, który łączy każdą istotę bez potrzeby dzielenia jej na „lepszą” czy „gorszą”. W takim świecie każdy ma takie same możliwości, wnosi w ten świat coś ważnego, bo inaczej by go tu nie było. Jest częścią potężnej całości, zachowując swoją indywidualność i niepowtarzalność.
Tworzymy wspólny ocean świadomości, tak jak każda kropla wody składa się na falę tworzącą morze. Właściwie to jesteśmy jednocześnie i oceanem, i kroplą. Każda kropla jest istotna, gdyż bez niej nie istniałby żaden ocean. Poza tym co by było z oceanem, gdyby każda kropla porównywała się z kolejną i kolejną? A gdyby osądzała drugą, że jest bardziej wypukła albo za wklęsła lub kieruje się za bardzo na lewo bądź prawo?
Tylko ludzie osądzają siebie i ciągle się ze sobą porównują, wywołując przy tym mnóstwo negatywnych emocji i, choć nie ma to żadnego sensu, robi to każde następne pokolenie. Nic się nie zmienia.
Nie oczekuję, że się zmieni. Przyglądam się jedynie, jak to działa, i coraz bardziej nie chcę w tym uczestniczyć. Osąd hamuje rozwój i możliwość samopoznania. On wymusza konieczność dewaluacji innych albo siebie. Gdy natomiast wyciągamy wnioski i wiemy, że każdy jest inny (a wewnętrznie nam podobny), to stwarzamy wszystkim szansę na przeżycie wspaniałych doświadczeń.
Zauważ, że drugi człowiek podobnie czuje i ma podobne pragnienia. Marzy o dobrym życiu, szczęściu i wewnętrznej harmonii. On jest takim drugim TY, a ty jesteś podobny do niego. Tak tworzymy jedność. To jest prawdziwa ludzkość bez podziałów na lepszych i gorszych.
Pozwalasz sobie to pojąć, co ci w duszy gra? Poznając ten specyficzny język, otwierasz przed sobą nowe przestrzenie i realizujesz własny potencjał w zgodzie ze sobą.
Nigdy nie pozwalaj, aby stare przekonania zabierały ci prawo do odnalezienia twojej ścieżki wiodącej do szczęśliwszego życia.
Wychodź poza szablony i stereotypy, a dostrzeżesz dużo więcej”

 

Obejrzyj  filmik, w którym opowiadam krótko o książce.   https://www.youtube.com/watch?v=bvRlHHnK6IU&feature=youtu.be 

Posłuchaj sobie  fragment jednego z rozdziałów, który osobiście  czytam.

 

Dziękuję   Adelinie za grafikę, którą dla mnie wykonała, abym mogła ją umieścić w tym artykule  a   Arcadiusowi  podziękowania za to, że uchwycił mnie tak pięknie na swoim zdjęciu!

Dzisiaj jest już do nabycia  tutaj

 

Jeśli pragniesz mieć wyjątkową książkę z moją osobistą dedykacją dla siebie i dla swoich bliskich – skontaktuj się ze mną i napisz do mnie maila –  mentor@alinawajda.pl