Podążaj za głosem serca

karty-pudelko

O to, jak wygląda dzisiaj nasze życie nie trzeba pytać, wszyscy wiemy czym jest i jakie niesie wymagania. Trzeba jednak pamiętać o pewnym balansie, jaki warto w sobie mieć, gdy spotykają nas życiowe wyzwania. Dobrze wiemy,  że poruszamy się  pomiędzy logiką a sercem. Nasze życiowe wybory wymagają od nas nie tylko odwagi ale i uwagi. Nie tylko zwykłego szukania korzyści ale przede wszystkim pozostawania w zgodzie ze sobą. To właśnie równoważenie tych dwóch obszarów (serca i umysłu) niesie czysty spokój ducha w tych codziennych wyzwaniach. 

Jak jednak równoważyć i harmonizować własne decyzje i być pewnym, że mówimy własnym głosem, głosem swojego serca? Kiedy to serca „przemawia” a kiedy gada do nas tylko umysł? Jak to odróżnić?

Wystarczy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że to nasz stan emocjonalny jest taką wskazówką, skąd idą wybory. Gdy szukamy odpowiedzi tylko umysłem i ego miota się próbując zachować swoje wpływy – to w ciele odczuwamy napięcia i niepokój. Dedukcja i analiza nie ma końca a lęk wzrasta. Oddalamy się od siebie a górę biorą silne emocje a my działamy w napięciu i gotowości do walki, lub rezygnacji i niepewności.

Towarzyszą nam wtedy myśli typu:

 • nie dam rady
 • muszę walczyć dalej
 • udowodnię im
 • „przegram”
 • „poddam się”
 • ja im jeszcze pokażę
 • co oni sobie o mnie pomyślą
 • nikt mnie nie docenia
 • boję się o pieniądze
 • będę lepszy niż…(ktoś tam)
 • nie ugnę się choćby nie wiadomo co
 • itp

Tego typu podejście stosowane jest przez wiele osób i tylko czas weryfikuje, jakie niesie im to następstwa w postaci wypalenia zawodowego lub utraty zdrowia (depresje, nadciśnienie, zawały, nerwice…), bądź rozpad związków, rodziny i w końcu samotność.

Kiedy pozwalamy sobie na chwilę oddechu, dystansujemy się od emocji i pytamy swego serca – powinien pojawić się większy spokój podczas dokonywania wyborów. Nasze emocje wtedy są harmonijne i pomimo odczuwanego jakiegoś stymulującego napięcia – wybory podyktowane są wewnętrzną zgodą i akceptacją.

Abkarty-4y pomóc sobie w podejmowaniu czystych, emocjonalnych wyborów, które są zsynchronizowane z moją Podświadomością, intuicją czy też sercem (wybierz nazwę, która Ci bardziej pasuje), stworzyłam 50 Inspirujących Kart i nazwałam je GŁOS SERCA.

Sam proces tworzenia podobny był do sposobu, w jaki pisałam swoją książkę pt. „Pytania do życia” – po prostu nieprzespane noce pełne były treści w moim umyśle, czy też sercu – i nie mogłam zasnąć dopóki tych treści gdzieś szybko nie zapisałam. I tak przez kilka dni budziły mnie w połowie nocy spływające słowa aż powstało 50 interesujących krótkich i spójnych tekstów, które znalazły się na tych właśnie kartach. Prawdziwy twórczy zryw przyniósł odpowiedzi i wskazówki nie tylko dla mnie (miałam w tym czasie swoje potężne procesy i życiowe wyzwania), ale stworzył także szansę na lepszy kontakt z Intuicją każdemu, kto zapragnie od teraz korzystać z tych kart.

 

Jeśli pragniesz być blisko swego serca i uczyć się słuchać głosu Intuicji – to masz już przepiękne i sprawdzone narzędzie. Przygotowałam je dla tych, którzy pragną żyć w zgodzie ze sobą, rozwijają się i czują, że można być spójnym we wszystkim, co robią bez obaw, że utracą jakieś zewnętrzne „korzyści”. Tutaj masz dostęp do kilku dobrych pytań, na które odpowiesz w zgodzie ze sobą a wtedy Twoje serce będzie zawsze Cię wspierać w każdym wyborze.

W trakcie pisania tego artykułu wylosowałam kartę z intencją dla wszystkich, którzy będą czytać te słowa.

Sami popatrzcie, co jest na tej karcie:

karty1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podążaj za sobą i szanuj własne decyzje. Żyj spokojnie i działaj w zgodzie ze swoim sercem.

Pokonuj lęki i słuchaj, jak przemawia do Ciebie Intuicja :)

 

Pudełko 50 Kart Do inspiracji „GŁOS SERCA” pięknie się kompletuje z moją książką i otwiera kolejne przestrzenie do rozwoju osobistego. To naprawdę dobry zestaw tak startowy jak i zaawansowany.

15086242_1120198018034984_862672920_nkarty-i-smycz

Karty będą już wkrótce do nabycia i jest ich ograniczona ilość.

Wszelkie informacje i zamówienia tutaj    mentor@alinawajda.pl

 

 

 

Więcej o książce „Pytania do życia” tutaj – http://alinawajda.pl/ksiazka/ 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0