Po co niektórzy chodzą na szkolenia

 GDYBY ZAPYTAĆ PRZECIĘTNEGO POLAKA – CZY DOBRĄ INWESTYCJĄ W SIEBIE MOŻE BYC WIEDZA – TO CO ODPOWIE?

Cokolwiek by nie odpowiedzieli, Ty sam masz własne zdanie, czy inwestycja w siebie w postaci przydatnej wiedzy ma dla Ciebie znaczenie.

 

Warto wybierać takie szkolenia i warsztaty, które najpierw otworzą przed Tobą  wiedzę na Twój własny temat – ponieważ  dla Ciebie samego nie ma bardziej wartościowej osoby niż TY SAM.

Potem każdy inny rodzaj wiedzy może być już „dokładany” do tego, kim jesteś w istocie. Każda inna kolejność wyglądałaby tak, jakby niezdecydowanej osobie nakładać sztuczne ubrania , bądź czyjeś koncepty.   WYBÓR WŁAŚCIWEGO SZKOLENIA TO DOBRY POCZĄTEK.

 

Wiedza i wybór szkolenia to jedna sprawa. Są jeszcze uczestnicy szkoleń. Gdyby przyjrzeć sie uczestnikom niektórych szkoleń – to mozna dojść do ciekawych wniosków.   Czasem mam wrażenie, ze niektórzy ludzie przychodzą na szkolenia, by potwierdzić własne teorie lub sobie „dotankować” na chwilę osobiste  „zbiorniki”  a potem – one im wyparowują. I…co dalej? Znowu kolejne „tankowanie” albo przychodzenie już nie na szkolenie a na trenera? Albo opinie i epitety-jaki to trener nie był?

Co z tego mają?

Wydaje mi sie, że po to tankuje się bak-by dojechać do miejsc, gdzie sami sobie możemy już później tankować swoje zbiorniki i korzystać w stopniu zadowalajacym z podanej wiedzy.

ILUZJĄ JEST PODEJSCIE, ZE SAMO SIE DOTANKUJE-BADZMY REALISTAMI :) Jeśli trener teoretyzuje i koloryzuje-to jak w sposób praktyczny i czytelny uczestnicy maja sami sobie radzić w rzeczywistości?   Omijam teoretyków.

Inwestowanie we własny rozwój ma sens, a dodatkowe korzyści sa wtedy, gdy autentycznie w trakcie i po szkoleniu wiesz, jak wprowadzić wiedzę w życie i to Ci procentuje dając o wiele więcej i lepiej niż miałeś „na starcie” :)   Niektóre osoby po szkoleniach oczekują, że ich życie zmieni się jak za dotknięciem „czarodziejskiej” różdżki – zapominając, że bez osobistego zaangażowania i pracy ze sobą – marne są efekty, a same oczekiwania nie wystarczą- niestety.   Wykorzystując uzyskana już wiedzę warto podejść do siebie i życia odpowiedzialnie.

 

Istotne jest to, by być systematycznym i świadomie używać poznane metody w praktyce.   Faktem jest, że nikt za Ciebie nic nie zrobi – nawet najlepszy trener.

Ty sam stań sie dla siebie wzorem!

To Twoje życie:)

 

 

Jeśli potrzebujesz indywidualnego podejścia do swoich problemów czy potrzeb  – Wybierz sesję indywidualną

http://alinawajda.pl/kontakt-2