Nie bój się zmian

file6821299540787

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tyle się mówi o zmianach. O tym, żeby znaleźć klucz do zmian. Jednak pomimo tego przeważnie wszyscy bardzo się tych zmian boją.

Zastanawiałeś się faktyczne dlaczego tak jest i co się dzieje w Tobie, gdy myślisz o konieczności wprowadzenia zmiany w swoje życie?
Jeśli nie jesteś w stanie uczynić niczego, co wykroczy poza przyjęty przez Ciebie (kontrolowany) sposób na życie, to „widmo” zmiany będzie Cię straszyć rano, wieczór, we dnie i w nocy! Kropka!
Spójrz teraz na to, jak bardzo jesteś przywiązany (wręcz przyspawany) do schematów, ról, gier i masek oraz tego, co „można”, „nie można”. Wszystko ma być tak, jak jest, bo inaczej jesteś wściekły albo zalękniony. Acheter Adidas Ultra Boost Przerażenie jest tak wielkie, że czujesz, jak wszystko „wymyka” Ci się z rąk.

Przecież masz swoje nawyki, osądy i widzimisię i nie chcesz się tego pozbyć, więc jak cokolwiek da się tu zmienić?

Boisz się nawet o tym pomyśleć, bo co Ty „biedny” wtedy poczniesz, jak trzeba będzie żyć inaczej, myśleć inaczej?

Jesteś przerażony nie tyle samą zmianą ale tym, co będzie się dziać z Tobą (z Twoimi myślami, emocjami i zachowaniem) w obliczu „nowego”! Musisz się przecież pozbyć „starego” i zacząć żyć innymi wzorcami, nawykami. I jeśli irracjonalne lęki wezmą Cię w swoje ręce – to przepadłeś nawet wtedy, gdy wiesz, że zmiana jest Ci bardzo potrzebna. Kapitulujesz.

Wiesz dlaczego?

Bo trzeba by było zamiast lęku i kontroli użyć ciekawości i ufności! Każdego dnia musiałbyś żyć ciekawością – wyobrażasz to sobie?

Umiesz porzucić nadmierną kontrolę na rzecz zaufania i dodatkowo z pozycji „nauczyciela” wejść w rolę „ucznia”, żeby przyuczyć się do świeżych warunków, jakie wnosi zmiana?

Dla niektórych jest to nie do przejścia.

Stworzę Ci tutaj pewną możliwość, abyś przekonał się, ile masz w sobie ciekawości, a ile osądu, lęku i kontroli, gdy mają nadejść zmiany. Yeezy Boost 350 Pas Cher Pozwól sobie na szczerą odpowiedź w obliczu sytuacji, którą za chwilę opisze. A Ty w trakcie obserwuj swoje emocje i myśli (szczerze sam przed sobą). Oto sytuacja wykraczająca poza zwyczajową strefę komfortu:

Wchodzisz do domu i zdejmujesz buty. Acheter Yeezy Boost 350 Nie zostawiasz ich na swoim zwykłym miejscu. Idziesz z nimi do kuchni i kładziesz je na zlewie. Stajesz w pewnej odległości i obserwujesz. Co się dzieje w Twojej głowie?

I jakie myśli napływaj, gdy już czytasz te słowa?

Co się będzie działo, gdy wykonasz te wszystkie rzeczy?

Jak to wpłynie na Twoje odczucia?

Co ta sytuacja może wywołać w Twoim środowisku?

Jak się będziesz z tym czuł, co inni na to powiedzą?

Co z tym zrobisz?

jakiego typu winsoki będziesz wyciągać na temat siebie i samej zmiany?

 

I powiedz mi tak naprawdę, czy boisz się samej zmiany, czy jednak bardziej obawiasz się, jak na tę zmianę zareaguje Twoje środowisko?

 

Jest chyba coś do przemyślenia – prawda?

Przypuszczam, że nie chodzi już o samą zmianę ale o kilka innych elementów. Możesz je teraz sam zdefiniować.

Zrób to i nie bój się zmian!

 

 

Jeżeli czytałeś już moją książkę to potrafisz odpowiedzieć sobie na wiele życiowych pytań.